Wkraczasz do branzy spedycyjnej Zapisz sie na szkolenie ADR!

Podstawowym zadaniem spedytora jest organizacja przewozu ładunków dla osób prawnych lub fizycznych za odpowiednią opłatą. Poza organizacją przewozu spedytor wystawia również dokumenty spedycyjne, a więc listy przewozowe. Osoby wkraczające w branżę spedycji dopiero z czasem nabywają odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Na samym początku dziedzina ta może wydawać się nieco wymagająca.

Czym jest umowa ADR?

Umowa ADR zawiera w sobie przepisy dotyczące przewozu ładunków niebezpiecznych. Precyzuje wymagania dotyczące:

  • opakowań towarów
  • znakowania pojazdów
  • znakowania przesyłek
  • znakowania kontenerów
  • znakowania cystern.

Co dwa lata umowa ADR jest nowelizowana. Może wydawać się to utrudnieniem, jednak w praktyce jest to niezbędne. Bezpieczeństwo jest priorytetem na drodze w każdym przypadku, nie mówiąc już nawet o pojazdach z ładunkami ADR. Aktualizowanie przepisów pozwala zachować pełne bezpieczeństwo na drodze.

Szkolenia i kursy ADR

Wielu początkujących spedytorów korzysta więc z kursów i szkoleń. Jednym z nich jest szkolenie ADR, które dotyczy przewozu materiałów niebezpiecznych. Z takiego szkolenia warto skorzystać, ponieważ normy i wymagania dotyczące transportu ADR są dosyć wysokie i zarządzanie tego typu zleceniami nie należy do łatwych zadań.

Wszyscy kierowcy, którzy zajmują się przewozem towarów niebezpiecznych, mają obowiązek posiadania zaświadczenia ADR. Zaświadczenie można zdobyć na specjalnym szkoleniu, które powinno zakończyć się egzaminem. Warto dodać, że kierowca powinien mieć ukończone 21 lat.

Zapisz się na szkolenie ADR!

Podczas szkolenia ADR zostaniesz przeszkolony w całym zakresie ADR zgodnie z obowiązującymi przepisami międzynarodowymi i krajowymi. Dzięki szkoleniom transportu ADR-ów, twoi przyszli klienci będą mieli pewność, że ich towar zostanie dostarczony w terminie i co najważniejsze – bezpiecznie. Zadowoleni klienci to podstawa sukcesu w każdej branży.